PublikacjE

Obrączkowanie ptaków

Obrączkowanie ptaków

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących obrączkowania ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.

Obserwacje wędrówki

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących obserwacji wędrówek ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.

Strategie wędrówki

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących strategii drówki ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.

Badania biometryczne

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących badań biometrycznych ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.


Badania pasożytów

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących badań pasożytów ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.


Badania pierzenia

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących badań pierzenia ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.


Telemetria

Orientacyjna i subiektywna lista ważnych publikacji dotyczących badań telemetrycznych ptaków z wnioskami wynikającymi m. in. z prac badawczych realizowanych w ramach działań Akcji Carpatica i podobnych oraz bezpośrednio zbieranych przez ornitologów związanych z Akcją Carpatica.

Fotografia Przyrodnicza

Zdjęcia przyrodnicze związane z migracją ptaków, badaniami ornitologicznymi i przyrodą Beskidu Niskiego.