Lokalizacja

Beskid Niski, Dolina Wisłoki

Od roku 2019, terenowa stacja badawcza Akcja Carpatica mieści się w sąsiedztwie nieistniejącej już łemkowskiej miejscowości Rostajne (N 49° 30' 16" E 21° 25' 28"), gmina Krempna, województwo Podkarpackie.
Obóz położony jest na terenie Magurskiego Parku Narodowego, na lewym brzegu Wisłoki.

Dojazd samochodem

Z Gorlic, Jasła oraz Dukli należy się kierować do Nowego Żmigrodu. Z Nowego Żmigrodu do Krempnej. Z Krempnej w kierunku miejscowości Grab (przez Kotań i Świątkową Małą) drogą numer 992. Po 7,2 kilometrach od centrum Krempnej należy skręcić w lewo, w leśną, utwardzoną drogę. Po około 100 metrach jest biało-zielony szlaban. Jeśli jest zamknięty to dalej należy iść pieszo.

Dojechanie do drogowskazu Nieznajowa (w prawo) wskazuje na przejechanie wjazdu w leśną drogę i należy zawrócić.

Dojazd autobusem

Połączenia autobusowe PKS tylko z Jasła! Z Jasła odjeżdżają autobusy jadące w kierunku miejscowości Grab. Wszystkie autobusy jadą przez Nowy Żmigród oraz Krempną. Ponieważ w trakcie dnia odjeżdżają zazwyczaj trzy autobusy, radzimy przed zaplanowaniem wyjazdu odwiedzić stronę z rozkładem jazdy.
Należy wysiąść na przystanku Rostajne Osada i iść dalej około 800 m drogą asfaltową w kierunku w którym pojechał autobus (kierunek Grab) lub przystanku Rostajne Skrzyżowanie i cofnąć się około 1000 m, w kierunku z którego autobus przyjechał (kierunek Krempna). Można także poprosić kierowcę o zatrzymanie się przy wejściu na drogę prowadzącą do obozu.

Dokładną lokalizacje przystanków widać po powiększeniu pozycji na mapie szlaków turystycznych poniżej.