Lokalizacja

Beskid Niski, Dolina Wisłoki

Od roku 2019, terenowa stacja badawcza Akcja Carpatica mieści się w sąsiedztwie nieistniejącej już łemkowskiej miejscowości Rostajne (N 49° 30' 16" E 21° 25' 28"), gmina Krempna, województwo Podkarpackie. Obóz położony jest na terenie Magurskiego Parku Narodowego, na lewym brzegu Wisłoki.


Dojazd samochodem

Z Gorlic, Jasła oraz Dukli należy się kierować do Nowego Żmigrodu. Z Nowego Żmigrodu do Krempnej. Z Krempnej w kierunku miejscowości Grab (przez Kotań i Świątkową Małą) drogą numer 992. Po 7,2 kilometrach od centrum Krempnej należy skręcić w lewo, w leśną, utwardzoną drogę. Przy drodze znajdują się dwa seledynowe słupki z pomarańczowymi flagami. Po około 100 metrach jest biało-zielony szlaban. Jeśli jest zamknięty to dalej należy iść pieszo.


Dojazd autobusem

Połączenia autobusowe PKS tylko z Jasła! Z Jasła odjeżdżają autobusy jadące w kierunku miejscowości Grab. Wszystkie autobusy jadą przez Nowy Żmigród oraz Krempną. Ponieważ w trakcie dnia odjeżdżają zazwyczaj 3 autobusy, radzimy przed zaplanowaniem wyjazdu odwiedzić stronę z rozkładem jazdy.
Należy wysiąść na przystanku Rostajne - Osada i
iść około 700 m, drogą asfaltową w kierunku w którym jedzie autobus (kierunek Grab). Można także poprosić kierowcę o zatrzymanie się przy wejściu na drogę prowadzącą do obozu.