facebook

Demo

ac head

Lokalizacja i dojazd

Lokalizacja

Od roku 2018, terenowa stacja badawcza Akcja Carpatica mieści się w samym sercu Beskidu Niskiego w miejscowości Polany (N 48° 30' 02" E 21° 32' 46"), gmina Krempna, w woj. podkarpackim. Obóz położony jest na obrzeżu Magurskiego Parku Narodowego, na lewym brzegu rzeki Wilsznia.

Dojazd samochodem

Z Gorlic, Jasła oraz Dukli należy się kierować do Nowego Żmigrodu. Z Nowego Żmigrodu do Krempnej. Z Krempnej w kierunku miejscowości Polany i mniej więcej po około 3-ech kilometrach od Krempnej należy skręcić w prawo do Polan (jest drogowskaz). Po przejechaniu mostem na rzece Wisłoka należy kierować się do miejscowości Polany i po przejechaniu 820 metrów zobaczymy obóz położony po lewej stronie drogi.

Dojazd autobusem

Połączenia autobusowe PKS tylko z Jasła! Z Jasła odjeżdżają autobusy jadące w kierunku miejscowości Polany. Wszystkie autobusy jadą przez Nowy Żmigród oraz Krempną. Ponieważ w trakcie dnia odjeżdżają zazwyczaj 3 autobusy, radzimy przed zaplanowaniem wyjazdu odwiedzić stronę z rozkładem jazdy: www.rozklady.com.pl/. Po dojechaniu do Polan, należy cofnąć się 1660 metrów, drogą asfaltową w kierunku z którego przyjechał autobus (kierunek Krempna). Można także poprosić kierowcę o zatrzymanie się przy obozie (820 metrów po przejechaniu mostu na Wisłoce).

Karpaty -  Beskid Niski, Polany