facebook

Demo

ac head

Lokalizacja i dojazd

Lokalizacja

Punkt terenowy Akcji Carpatica mieści się w samym sercu Beskidu Niskiego w miejscowości Myscowa (N 49° 31? 20?? E 21° 32? 54??), gmina Krempna, w woj. podkarpackim. Obóz położony jest na obrzeżu Magurskiego Parku Narodowego, na prawym brzegu rzeki Wisłoki, w specyficznym jak na tereny górskie środowisku. Rozległa dolina rzeki, która zwęża się w kierunku południowym, porośnięta jest na długości kilkuset metrów łozami. Jak wynika z badań prowadzonych w ostatnich sezonach, środowisko to doskonale przyciąga migrujące ptaki.

Dojazd samochodem

Z Gorlic, Jasła oraz Dukli należy się kierować do Nowego Żmigrodu. Z Nowego Żmigrodu do Krempnej. Z Krempnej w kierunku miejscowości Polany i mniej więcej po około 3-ech kilometrach od Krempnej należy skręcić w lewo do Myscowej (jest drogowskaz). Następnie od skrzyżowania około 2 km w dół Wisłoki. Około 1 kilometra po przejechaniu betonowego mostu na Wisłoce, po lewej stronie drogi należy szukać biało-zielonego szlabanu. Namioty obozu widoczne są od szlabanu. Uwaga! Licząc od mostu, jest to kolejno drugi taki szlaban po lewej stronie drogi.

Dojazd autobusem

Połączenia autobusowe PKS tylko z Jasła! Z Jasła odjeżdżają autobusy jadące w kierunku miejscowości POLANY lub bezpośrednio do MYSCOWEJ. Wszystkie autobusy jadą przez Nowy Żmigród oraz Krempną. Ponieważ w trakcie dnia odjeżdżają zazwyczaj 3 autobusy, radzimy przed zaplanowaniem wyjazdu odwiedzić stronę z rozkładem jazdy: www.rozklady.com.pl/

  • W przypadku autobusów wjeżdżających do Myscowej, należy wysiąść na pierwszym przystanku we wsi i cofnąć się kilkaset metrów drogą asfaltową (na południe), aż do końca wsi. Około 300-400 metrów za ostatnim domem we wsi, należy szukać biało-zielonego szlabanu. Namioty obozu widoczne są od szlabanu. Uwaga! Licząc od mostu, jest to kolejno drugi taki szlaban po lewej stronie drogi.
  • W przypadku autobusów NIE wjeżdżających do Myscowej, należy wysiąść na skrzyżowaniu w Ostrysznem (pomiędzy Krempną a Polanami), na którym skręca się na Myscową (zapytać kierowcy) i następnie iść około 2 km drogą asfaltową w dół Wisłoki (na północ). Około 1 kilometra po przejściu betonowego mostu na Wisłoce, po lewej stronie drogi należy szukać biało-zielonego szlabanu. Namioty obozu widoczne są od szlabanu. Uwaga! Licząc od mostu, jest to kolejno drugi taki szlaban po lewej stronie drogi.

 

Karpaty -  Beskid Niski, Myscowa